Elk Shield Biolina

Doako irudia deskargatzeko erabilera doan.

Lagundu al dizut? Emaidazu kafea.

Deskargatu irudia

Violík neboli Labský štít (polsky Łabski Szczyt, německy Veilchensteine nebo také Veilchenspitze), je hora nacházející se ve Slezském hřebeni v Krkonoších, na hranicích Česka a Polska. Jedná se o vrchol kuželovitého tvaru, na jehož temeni se nalézá vrcholové skalisko. Hora leží 1 km severně od Labské boudy, 5,5 km severně od osady Dolní Mísečky a 6 km od polských Piechowic.

Violík-en maldetan laino eta harrizko itsasoak daude. Gailurreko jokoen ezaugarri nagusia, hala ere, makila zikinena da, posizio baxuetan gero belauniko hazten da. Tontor hego-mendebaldean, gailurretik kilometro bat baino gutxiagora, Elbako Belardia dago eta bertan Elba ibaia sortzen da.

Na vrchol se lze dostat po červeně značené hřebenové cestě česko-polského přátelství. Ta podchází vrcholová skaliska z jižní strany ve vzdálenosti asi 40 metrů. Samotné skalisko se nachází v I. zóně Krkonošského národního parku a je tedy turisticky nepřístupné. Z okolí vrcholu je dobrý rozhled na Krkonoše, Jizerské hory a do Jeleniogórské kotliny.

partekatuz
Itxaron, mesedez ...

Iruzkin bat idatzi

Adresa vase emailová nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *